Krudtuglerne (store børnehavebørn 4-5 år) 26/27

Online tilmelding
Vores hold

Krudtuglerne (store børnehavebørn 4-5 år) 26/27

Store børnehavebørn 4-5 år – drenge og piger

Tid: Mandag kl. 16.30-17.15 (Start uge 37)
Sted: Rødding Skole, ny sal
Pris: 500 kr
Leder: Katja, Michelle, Louise
Hjælpere: Mette, Liva, Alma, Sebasthian
Kontaktperson: Katja, tlf. 2879 0013

Hvis du har en dreng 5 år-0. klasse som har energi der skal brændes af – så har vi også et hold oppe i Rødding centret specifik for drenge. Mandage 16.45-17.30. Crazy boys

 

Hej alle Krudtugler

Er I klar til at brænde en masse krudt af til gymnastik?

Vi glæder os helt vildt til en ny sjov gymnastiksæson sammen med jer alle.

Når vi har gymnastiktræning, skal vi have det super hyggeligt, og vi skal lege, synge, danse og brænde krudt af på alle redskaber.

Hvis du synes, det lyder som noget for dig, er vi max klar til at tage imod dig til vores gymnastiktræninger hver mandag fra kl. 16.30-17.15 i den nye gymnastiksal på Rødding Skole – vi starter i uge 37.

Der er mulighed for 3 prøvegange, og vi håber, at I er klar på at bruge 45 min sammen med os i gymnastiksalen, imens mor eller far sidder uden for døren og venter på, at vi er færdige og vi har brugt alt vores krudt.

Vi glæder os til at se jer mandag d. 7. september 2026 til starten på en festlig gymnastiksæson.

Mange hilsner

Instruktører, hjælpeinstruktører og minihjælpere på Krudtuglerne

Skriv til os